Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 №924
«Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягненьучнів першого класу у Новій українсьській школі»

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» та наказу Міністерства освіти і  науки України від 21.03.2018 №268 «Про затвердження типових освітніх програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти».

Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у першому класі має формувальний характер, здійснюється вербально, на суб'єкт-суб'єктивних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання.

Здійснення формувального оцінювання орієнтує вчителя на спостереження за навчальним поступом кожного учня. Воно розпочинається з перших днів навчання у школі і триває постійно. Орієнтирами для здійснення формувального оцінювання є вимоги до обов'язкових результатів навчання та компетентностей учнів початкової школи, визначені Державним стандартом початкової освіти до першого циклу навчання, і очікувані результати, зазначені в освітній програмі.